Nowy produkt

KAMIZELKA OSTRZEGAWCZA POMARAŃCZOWA ORTONA

Więcej informacji

Kamizelka ostrzegawcza, w kolorze pomarańczowym z odblaskowymi poziomymi pasami.

Nazwa upoważnionego przedstawiciela : PP

Kategoria : I

Rozmiary : S, M, L, XL, XXL, XXXL

Opakowanie : 100szt./karton

Przeznaczenie : Kamizelka ostrzegawcza przeznaczona jest do stosowania podczas prac, w których wymagane jest sygnalizowanie podwyższonej widzialności pracownika w każdych warunkach światła dziennego i w oświetleniu sztucznym, czy w ciemności (np. na drogach, torowiskach kolejowych, placach budów itp.).

Przechowywanie, używanie, czyszczenie, konserwacja : Kamizelkę ostrzegawczą nakłada się na odzież (roboczą, bieliznę osobistą), odpowiednio dobraną do wykonywanej pracy i warunków pogodowych. Kamizelkę należy nosić zapiętą. Deklarowana klasa ochrony zachowana jest przy stosowaniu kamizelki bez użycia odzieży wierzchniej. Nie używać kamizelki zabrudzonej, ponieważ obniża to właściwości ochronne - w sposób istotny zmniejsza widzialność pracownika na stanowisku pracy. Kamizelkę przechowywać w suchych i przewiewnych miejscach z dala od źródeł ciepła i miejsc nasłonecznionych, aby nie spowodować odbarwienia (wypłowienia). Warunki czyszczenia i konserwacji: maksymalna temperatura prania - 40⁰C. Prać osobno. Nie prasować. Nie wybielać, nie chlorować. Nie czyścić chemicznie. Nie suszyć w suszarce bębnowej, nie wirować. Wyrób zachowuje właściwości ochronne do 40 cykli konserwacyjnych.

Kamizelki ostrzegawcze są zgodne z Dyrektywą 89/686/EEC i normą EN 20471:2013.

3.png

"PRUS-POL Sp. z o. o. z siedzibą we Wrocławiu informuje, iż kamizelka ostrzegawcza ORTONA (kol. pomarańczowy) nie spełnia wymagań rozporządzenia Ministra Gospodarki z dnia 21 grudnia 2005r. w sprawie zasadniczych wymagań dla środków ochrony indywidualnej, z uwagi na brak wymaganej wartości minimalnej gęstości powierzchniowej współczynnika odblasku, co stwarza zagrożenie braku odpowiedniej wizualnej sygnalizacji obecności użytkownika, mającej na celu zapewnienie jego widoczności dla operatorów pojazdów lub innych urządzeń mechanicznych, w każdych warunkach oświetlenia, zarówno w świetle dziennym, jak i w ciemności przy oświetleniu przez reflektory pojazdu oraz ze względu na braki w instrukcji użytkowania. Ogłoszenie publikuje się w związku z prowadzonym postępowaniem przez Prezesem Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów."