OBUWIE

Obuwie ochronne to niezbędne elementy wyposażenia każdego pracownika, który wykonuje swoją pracę w warunkach zagrożenia dla stóp. Buty BHP dostępne są w wielu typach, które różnią się konstrukcją i zastosowaniem w zależności od rodzaju pracy jaką wykonuje pracownik.

Buty BHP – jakie wybrać?

Wybierając obuwie ochronne należy zwrócić uwagę na wi...

Obuwie ochronne to niezbędne elementy wyposażenia każdego pracownika, który wykonuje swoją pracę w warunkach zagrożenia dla stóp. Buty BHP dostępne są w wielu typach, które różnią się konstrukcją i zastosowaniem w zależności od rodzaju pracy jaką wykonuje pracownik.

Buty BHP – jakie wybrać?

Wybierając obuwie ochronne należy zwrócić uwagę na wiele czynników takich, jak rodzaj pracy i jej charakter. Nie bez znaczenia jest także wygoda i trwałość, które zapewnią długotrwałe bezpieczeństwo dla stóp pracownika. W naszym sklepie dostępnych jest mnóstwo rozwiązań, m.in. sandały, trzewiki, półbuty i wodery. Są stosowane w wielu branżach, takich jak budownictwo, przemysł ciężki, magazyny, zakłady produkcyjne, a także w rolnictwie i leśnictwie. Stosując buty robocze pracownicy są w stanie wykonywać swoje zadania w bezpieczny sposób, co przekłada się na poprawę efektywności i wydajności ich pracy.

Typowymi cechami, które charakteryzują buty BHP są wzmocnione noski, które chronią palce przed uderzeniami, podeszwy z antypoślizgową powierzchnią, które zapewniają dobrą przyczepność do podłoża, a także wkładki ochronne, które chronią przed przekłuciami i przecięciami.

Jakie stopnie ochrony zapewnia obuwie ochronne?

Stopnie ochrony jakie spełniają buty robocze różnią się w zależności od poziomu zagrożenia, na jakie są narażeni pracownicy. Najczęściej spotykanymi stopniami ochrony są: S1, S1P, S2, S3, S4 i S5.

Stopień ochrony S1 oznacza, że buty posiadają wzmocniony nosek,

S1P - wzmocniony nosek i podeszwę antyprzebiciową,

S2 - wzmocniony nosek, podeszwę antyprzebiciową i wodoodporną górną część buta,

S3 - wzmocniony nosek, podeszwę antyprzebiciową, wodoodporną górną część buta oraz ochronę przed przecięciem,

S4 - buty posiadają antypoślizgową podeszwę oraz są wykonane z materiałów wodoodpornych i antystatycznych,

S5 - wzmocniony nosek, podeszwę antyprzebiciową, wodoodporną górną część buta, ochronę przed przecięciem oraz antypoślizgową podeszwę.

Pracownicy powinni wybierać buty BHP zgodnie ze stopniem ochrony odpowiednim dla swojej pracy. Ważne jest również, aby wybierać buty zgodne z wymaganiami norm bezpieczeństwa, takimi jak CE, EN lub ISO.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę wybierając buty robocze?

Wybierając buty robocze warto również zwrócić uwagę na sposób ich konserwacji i pielęgnacji, aby zapewnić im wysoką trwałość. Obuwie ochronne należy regularnie czyścić i impregnować, aby zachować właściwości ochronne oraz przedłużyć żywotność.

Ważne jest, aby pracownicy mieli odpowiednie buty robocze, które zapewnią im bezpieczeństwo w czasie pracy. Niedopasowane, niewłaściwie dobrane lub zużyte butymogą zwiększać ryzyko urazów i wypadków w miejscu pracy. Pracownicy powinni pamiętać, że odpowiednio dobrane butyto inwestycja w ich bezpieczeństwo i zdrowie, a także ważny element wyposażenia.

W Prus-Pol jesteśmy dumni z tego, że oferujemy najwyższej jakości buty robocze dla pracowników różnych branż. Są one zaprojektowane z myślą o bezpieczeństwie i wygodzie, aby chronić stopy przed urazami i zapewnić maksymalny komfort przez cały dzień pracy.

W naszej ofercie znajdują się modele z najnowocześniejszych materiałów, takich jak kevlar i włókna węglowe, które zapewniają jeszcze większą ochronę. Oferujemy modele z wodoodpornymi i oddychającymi membranami, antypoślizgowe podeszwy, a także modele z dodatkowym wzmocnieniem palców i pięt.

Nie tylko dbamy o bezpieczeństwo Twoich pracowników, ale również o ich styl. Dlatego nasze butysą dostępne w różnych kolorach i stylach, co pozwala dopasować je do indywidualnych potrzeb i preferencji.

Dzięki naszemu doświadczeniu i wiedzy o branży, oferujemy tylko najlepsze produkty od renomowanych producentów. Nasza ekipa jest gotowa odpowiedzieć na Twoje pytania i pomóc w wyborze idealnego obuwia dla Twojego zespołu.

More
Wyświetlanie 1 - 15 z 38 elementów