Nowy produkt

3544 Przedmioty

KASK OCHRONNY PP-K 4-PUNKTOWY

15,38 zł

15,38 zł brutto
12,50 zł netto

15,38 zł za sztukę

Więcej informacji

Opis

Kask PP-K zapewnia podstawową ochronę osobistą i można go użytkować zgodnie z obowiązującymi przepisami o ruchu drogowym.

Kask PP-K zapewnia podstawową ochronę osobistą i można go użytkować zgodnie z obowiązującymi przepisami o ruchu drogowym. Aby poprawnie użytkować kask, prosimy zapoznać się z jego cechami, sposobem dopasowania oraz pielęgnacją. 

Nazwa upoważnionego przedstawiciela :

Nazwa wyrobu : PP-K

Rozmiar : #101 53 – 62 cm

Materiał : HDPE

Kask ochronny jest zgodny z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/425 z dnia 9 marca 2016 r. w sprawie środków ochrony indywidualnej oraz uchylenia dyrektywy Rady 89/686/EEC oraz z normą EN397:2012+A1:2012.

Ochrona i wentylacja

Obudowa zewnętrzna czyni twój kask jednym z najlżejszych w swojej klasie, równocześnie zapewniając doskonałą wytrzymałość i integralność. Duża ilość otworów wentylacyjnych z wewnętrznymi kanalikami powietrznymi przepuszcza powietrze przez wnętrze kasku oraz nad czołem, zapewniając maksymalne chłodzenie.

Dopasowanie kasku

Aby zapewnić odpowiednią ochronę, kask musi być właściwie dopasowany. Wówczas, po zapięciu nie będzie przesuwać się do przodu i do tyłu ani na boki. Aby zapewnić sobie dobre dopasowanie, wypróbuj różne kombinacje rozmiarów, tak by jak najlepiej dopasować go do twojego kształtu głowy.

System utrzymujący

Twój kask posiada klamrę umożliwiające szybkie rozpięcie i zapięcie bez zmiany dopasowania. Pasek musi być napięty równomiernie i komfortowo. Ściśle umieść kask na głowie i zapnij klamrę. Jeżeli pasek jest luźny, dociągnij go po zdjęciu kasku. Aby to zrobić, przytrzymaj klamrę jedną ręką, następnie przeciągnij przez nią luźny pasek .

Przechowywanie, używanie, czyszczenie, konserwacja i dezynfekcja :

UWAGA: Kask musi być ściśle i równo osadzony na głowie. Podczas użytkowania kasku klamra musi być zawsze zapięta.

Ważne jest, by kask był wygodnie dopasowany i zapięty dla zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa.

Wszystkie ustawienia muszą być sprawdzane przy każdym założeniu kasku, tak, by upewnić się, że zawsze jest on dobrze dopasowany.

Czyść skorupę kasku jedynie delikatnym mydłem i wodą. Zastosowanie jakiegokolwiek rozpuszczalnika, farby lub nalepek może spowodować uszkodzenie kasku i sprawić, że nie będzie on zapewniał bezpieczeństwa w razie wypadku. Kask należy przechowywać i transportować w pudełku lub opakowaniu chroniącym go przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz wysokimi temperaturami.

Nie zaleca się dezynfekcji kasku ochronnego.

Kask ulegnie uszkodzeniu, jeżeli zostanie wystawiony na działanie temperatury powyżej 65°C. Ciemne pojazdy lub torby mogą osiągać taką temperaturę w upalne dni. Uszkodzenia spowodowane wysoką temperaturą polegają na powstaniu odkształceń, a powierzchnia kasku staje się nierówna i pokryta pęcherzami. Uszkodzony kask powinien być zniszczony i wymieniony na nowy.

Skorupa kasku zaprojektowana jest tak, by przejmować siłę uderzenia poprzez częściowe lub całkowite zniszczenie. Nawet, jeśli zniszczenie jest niewidoczne, po uderzeniu w czasie upadku kask powinien zostać zniszczony lub wymieniony na nowy. Niestety niektóre wypadki wiążą się z urazami głowy, jakim nie mogą zapobiec żadne kaski. W zależności od rodzaju uderzenia, nawet przy małych prędkościach istnieje możliwość poważnego lub śmiertelnego uszkodzenia głowy. Należy zawsze jeździć bardzo ostrożnie i uważnie czytać instrukcję użytkowania kasku.

Opakowanie : Kaski pakowane są po 50 szt. w kartonie.

Data ważności : 3 lata od daty produkcji (wybitej na kasku)

Dostępne kolory : żółty, biały, niebieski, czerwony, zielony, pomarańczowy, szary

6 punktowe mocowanie więźby do kasku.

4 punktowe, regulowane mocowanie paska podbródkowego.

Pliki do pobrania

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również: